Deli’lerden Anlar mısın (yeni karşılaşma)

Fotoğrafını çekmek istedim. Her sabah aklıma geliyordu aslında. Önceki bölüm olan Deli’lerden Anlar mısın?‘a eklemek istiyordum bir resmini. Fakat sokakta da olsa mahremiyetine zarar verir diye hep vazgeçiyordum.
Günlerdir karşıma çıkmıyordu. Taşındı mı, öldü mü, kaldı mı yine sinir bozucu bir belirsizlik vardı.

***********

Sabah, arkasına güneşi almış hızla yürüyen bir domates gördüm. Pantolonundan kazağına kadar kıpkırmızıydı. Yürüyüşü bizim deli’mize benziyordu fakat domatesin saçları yoktu. Yaklaştıkça anladım; biri, onu kollayanlardan biri güzelce traş etmiş yüzünü, kafasını. Ensesinde birikmiş yağlı topaktan eser yoktu. Bu haliyle boyu uzamış izlenimi veriyordu. Kışa hazırlamışlar yeni giysiler alıp. Ayakkabıları da gıcır gıcırdı. Çok mutlu oldum. O da gülüyordu zaten. Mutlu, sağlıklı görünüyordu.

Yanımdan geçer geçmez bir adamı durdurdu, elindeki sigarasını istedi. Adam ceketinin cebinden paket çıkardı, “dur ben sana yenisini yakayım” diyerek bir sigara uzatıp yaktı çakmağıyla.

Tüttüre tüttüre yola devam edişini izledim. Onda bir iyilik var; ne olduğunu hiç tarif edemediğim keyifli bir şeyler. Belki bir gün keşfederim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s