Gömlek, Kazak / İskele, Sancak

Biraz önce tam olarak aynı şeyi yapmış olduğumu fark ettim.

19 Şubat akşamı üzerimde aynı gömlek ve kazak vardı. Tıpkı biraz önce yapmış olduğum gibi, aklımda sen, sol elimle kazağımın kolunun iç kısmına kaçan gömleğimin kolunu bir yandan dışarı çıkarmaya çalışıyor, bir yandan da saatimin bordo renkli kayışına takılıp duran kol düğmesiyle mücadele ediyordum.

Yağmurun başladığının farkında değildim. Seni beklediğim masaya yumuşak bir ışık vuruyordu ve içeride dolanıp duran, merdiven inip çıkan insanların tatlı mırıltıları eşliğinde henüz yeni aldığım kitabımı okuyordum. Heyecanımı dindirmem nasılsa mümkün değildi, fakat yeni bir kitaba başlamanın heyecanı ve merakıyla bir diğerinin üstesinden gelebilirdim belki.

Pencerenin hemen kenarındaydım ancak camlara yapıştırılmış yarı geçirgen dev kağıtlar, o çok sevdiğim iskelelerin, meydanın ve büfelerin manzarasına engel oluyordu.

Kahvem de bitmişti artık. Peçetede kıpkırmızı bir ruj lekesi bırakmıştım her zamanki gibi. Sağ taraftaki lambalardan birinin ışığı kaşığın içine birikmiş, gözümü alıyordu, bu yüzden kupanın içine koymuştum tekrar.

Biraz önce gömleğimin kolunu yine çektim kazağımın altından. Ekoseli bu gömleğin bazı karelerindeki belirsiz, soluk mavi ile aynı renkte saatimin yanındaki bileklik. O zaman da fark etmiş ve böyle abes ve zor bulunur bir renk nasıl denk gelip de uymuş diye geçirmiştim içimden.

Bu defa bir an’ı capcanlı zihnime getiren ne müzik ne de koku oldu.

Aksine, şu gömlek ve kazak.

İyi bir gündü 19 Şubat.

İyi sayılacak karşılaşmalardan biriydi bizimkisi…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s